Stand van zaken en vooruitblik op 2021

Het is DE vraag die ons badmintonspelers bezig blijft houden. Wanneer mogen we weer “normaal” badminton spelen?
Op die vraag kan op dit moment niemand het juiste antwoord geven.
Wel zijn er mensen / instellingen die overwegingen geven.

Lees hier het officiële bericht van Badminton Nederland

Tijdens de persconferentie van dinsdagavond 8 december jl. maakte het kabinet kenbaar dat de maatregelen die gelden sinds
het instellen van de gedeeltelijke lockdown van 14 oktober 2020 voorlopig zullen worden gehandhaafd.
De enige uitzondering hierop vormen de topsportcompetities die per 17 december weer van start mogen gaan.
Dit betekent voor de badmintonsport dat de Eredivisie weer van start mag gaan en de spelers van deze teams onder voorwaarden weer kunnen trainen en spelen.
Via NOC*NSF verwachten we de komende dagen het protocol met de voorwaarden waaraan voldaan moet worden om weer competitie te kunnen spelen.
Voor de rest van badmintonnend Nederland is er helaas nog geen zicht op versoepelingen op korte termijn.
Voor het uitspelen van de bondscompetitie hanteren we nog steeds de routekaart, maar kijken we inmiddels ook naar alternatieven.
Premier Rutte gaf tijdens de persconferentie aan dat de leeftijdsgrens voor sporten zonder beperking mogelijk verhoogd kan worden van 18 naar 27 jaar.
Dit biedt voor verenigingen begin volgend jaar misschien meer ruimte om te trainen en spelen.

Lees hier de overweging van Fred van Wankum

Ik hoorde gisterenavond van Rune, dat mogelijk de competitie weer wordt opgestart.
Vooralsnog is er nog niets bekend wanneer de eerste wedstrijd weer gespeeld zou kunnen worden.
Met de nieuwe  coronamaartregelen zou het weer mogelijk zijn om met de competitie te gaan starten.
Daar zal nog veel overlegd moeten worden, hoe, wat en wanneer?
Wanneer deze vragen zijn opgelost zouden we van start kunnen gaan.
Ik denk zelf, dat dit jaar niet meer gespeeld kan worden.
Onvoldoende voorbereiding van de spelers op dubbeltrainingen die niet mogelijk waren vanwege de corona maatregelen.
Wat het ook moge worden, we wachten het maar af.
Denk zelf dat het beter is de competitie te cancelen, te veel risico, te veel kosten, geen baromzet.
Alleen een uurtje spelen en daarna inpakken en wegwezen.

Tevens wil ik gebruik maken om jullie allemaal fijne feestdagen te wensen en vooral een gezond en vrij coronajaar 2021.  
Met vriendelijke groet,
Fred van Wankum